Aromaterapia

Czy wiesz, że…

Naturalne olejki eteryczne i ich zbawienne działanie znane są już od czasów starożytnych Egipcjan. Zauważyli oni, że masaże wykonywane przy użyciu wyciągów z kwiatów czy owoców, dają wymiernie lepsze skutki terapeutyczne i pomagają w szybszym pozbyciu się infekcji. Opierając się na dzisiejszej wiedzy, zjawisko to można łatwo wytłumaczyć.

Olejki eteryczne powstają w procesie destylacji liści, kwiatów i owoców, a nawet drewna, kory bądź korzeni roślin. Są to naturalnie występujące substancje chemiczne, które przedostając się do organizmu człowieka poprzez zmysł węchu, aromatyczną kąpiel bądź masaż, w zależności od rodzaju, w różny sposób oddziałują na nasze samopoczucie.

Różnorodność składników chemicznych w olejkach eterycznych pozwala na uzyskanie pożądanych efektów: od relaksacji i usunięcia napięcia psychicznego, po pobudzenie i polepszenie koncentracji.

Rośliny wytwarzają olejki eteryczne nie bez przyczyny – związki te parując, otaczają roślinę warstwą chroniąca je przed bakteriami i grzybami. W związku z tym wszystkie olejki naturalne działają antyseptycznie i przeciwzapalnie, wspomagając system obronny organizmu w walce z bakteriami, grzybami i wirusami.

Dodatkowym atutem przemawiającym za dołączeniem „naturalnych wspomagaczy” do naszej apteczki, jest ich nieszkodliwość i bezpieczeństwo stosowania, bez konieczności rezygnacji w przepisanych lekarstw.

Warto podążać za wielowiekową, sprawdzoną wiedzą i sięgać po naturalne rozwiązania. Dzięki połączeniu sił nauki i natury, można znaleźć złoty środek w dążeniu do poprawy jakości naszego życia.